خروج بیش از ۴۵۰۰ بیمار تالاسمی از پوشش بیمه‌ای بیماران خاص

مجموعه: اطلاعیه ها, تالاسمی در رسانه تعداد بازدید: 596

خروج بیش از ۴۵۰۰ بیمار تالاسمی از پوشش بیمه‌ای بیماران خاص

رئیس انجمن بیماران تالاسمی ایران گفت: طی سه سال گذشته بیش از ۴۵۰۰ بیمار تالاسمی از پوشش بیمه‌ای بیماران خاص خارج شده‌اند.

یونس عرب رئیس انجمن بیماران تالاسمی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، اظهار داشت: طی سه سال گذشته بیش از ۴۵۰۰ بیمار تالاسمی از پوشش بیمه‌ای بیماران خاص خارج شده‌اند.

وی افزود: سازمان‌های بیمه‌گر به بهانه کم کردن هزینه‌های خود اقدام به خارج کردن تعدادی از بیماران از لیست پوشش بیمه‌ای کرده‌اند که در این بین ظاهراً از بیماران خاص قشر مظلوم‌تری پیدا نشده است.

رئیس انجمن بیماران تالاسمی ایران ادامه داد: بیمه‌ها اعلام کرده‌اند که بیماران مبتلا به تالاسمی که تزریق خون انجام نمی‌دهند از لیست پوشش بیمه‌ای حذف شوند در صورتی که این کودکان از ۱۰ سال پیش تاکنون به جای تزریق خون داروی خوراکی مصرف می‌کنند و هزینه دولت را به شدت کاهش داده‌اند.

عرب تصریح کرد: این بیماران نیازمند مراقبت‌های بیمارستانی و در مواقعی بستری شدن در بیمارستان‌ها هستند که اگر تحت پوشش بیمه قرار نداشته باشند توان پرداخت این هزینه‌ها را ندارند و در آن زمان اعلام می‌کنند که به جای مصرف کردن دارو نیاز به تزریق خون دارید.

رئیس انجمن تالاسمی ایران، گفت: هزینه تهیه هر قرصی که به جای خون مصرف می‌شود حدود ۳۰۰ هزار تومان است که همین موضوع هزینه سنگینی را به خانواده‌ها تحمیل کرده است.

عرب در پایان گفت: بیمه‌ها بر اساس قانون اجازه ندارند که خارج از تصمیم شورای عالی بیمه اقدام به خارج کردن بیماران از پوشش بیمه‌ها کنند و این اقدام سازمان‌های بیمه‌گر برخلاف تصمیم شورای عالی بیمه است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “خروج بیش از ۴۵۰۰ بیمار تالاسمی از پوشش بیمه‌ای بیماران خاص”

D.J. Fluker Jersey  قالب تفریحی